داربست فلزي چيست؟

داربست فلزي سازه اي موقت است که برای پشتیبانی از كارگران ساختماني جهت كار در ارتفاع و در راستاي کمک به ساخت ، نگهداری و تعمیر ساختمان ها ، پل ها و سایر سازه های ساخته شده بشر استفاده می شود. داربست به طور گسترده در پروژه هاي ساختماني و پل ها استفاده می شوند تا افراد بتوانند به ارتفاعات و مناطقی دسترسی پیدا کنند که بدون وجود داربست دستیابی به آنها دشوار است. داربست ناامن كه توسط افراد غيرمتخصص بنا شده باشد می تواند منجر به مرگ یا آسیب جدی شود.

 

مطالب مرتبط:

داربست نماي ساختمان در تهران

داربست چاله آسانسور در تهران

قيمت لوله و اتصالات داربست فلزي

نصب داربست در غرب تهران

قيمت نصب داربست فلزي در سال 98

كاربردهاي داربست فلزي چيست؟

داربست عموما براي كار در ارتفاع به كار مي رود، اما براي كارهايي از جمله قالب سازی ، نصب بنر، صندلی های بزرگ ، استيج کنسرت ، برج های ديده باني، غرفه های نمایشگاهی ، رمپ های اسکی  و پروژه های هنری نيز استفاده می شود.

آیا با وجود پيشرفت هاي تكنولوژي، صنعت ساختمان هنوز به داربست وابسته است؟

بله. کاملا! داربست هنوز هم یکی از امن ترین سیستم های ارتقاء یافته است و فناوری داربست در کنار فناوری ساخت و ساز در حل پيشرفت است. در حال حاضر براي اجراي نماي تقريبا همه ي پروژه هاي ساختماني از داربست استفاده مي شود. يكي ديگر از كاربردهاي چشمگير داربست در صنعت پل مي باشد، به طوريكه احتمالا ديده ايد پيش از اينكه يك پل اجرا شود در زير آن داربست هايي به شكل كفراژ بسته مي شود تا وزن سازه ي پل را تحمل كند.