داربست سازه موقت ساخته شده فولاد است و به طور معمول برای هدف كار در ارتفاع يا تحمل بار و برای مدت زمان محدود اجرا می شود. طراحی داربست فلزي بسته به هدف ، کارایی و ارتفاع بسیار متفاوت است. از آنجا که داربست به صورت موقت نصب و اغلب مواقع خيلي سريع مونتاژ می شود، اغلب ساختاری ضعیف و در معرض خطر نسبت به سازه هاي دائمي دارد. صدها هزار کارگر ساختمانی ، نقاشان ، آهنگران و کارکنان تعمیر و نگهداری به طور منظم روی داربست فلزي کار می کنند. این افراد در هنگام استفاده از داربست های ناایمن که با سهل انگاری و به صورت ناصحيح اجرا شده اند ، در معرض خطر صدمه شخصی یا مرگ قرار مي گيرند.

حوادث معمول در كار با داربست فلزي معمولاً شامل سقوط داربست و یا سقوط اشیاء از روي داربست مي باشد. معمولاً کارگران در هنگام كار بر روي داربست از تجهیزاتي براي انجام كارشان استفاده می کنند. اين تجهيزات مي تواند رنگ و وسایل مربوط به آن، ابزارهایی نظیر چکش ، پیچ گوشتي و همچنین تجهیزات تمیز کردن پنجره باشد. سقوط داربست علاوه بر این که خطر بسيار زيادي را متوجه کارگران روی داربست مي كند؛ بلكه کسانی که روی زمین کار می کنند یا در حال پیاده روی هستند، نيز ممکن است توسط داربست در حال سقوط  ويا توسط اشیاء در حال سقوط مجروح شوند. علت حئادث ناشي از داربست متفاوت است اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

استفاده از لوله و اتصالات داربست ناامن

بی دقتی و اجراي ضعیف داربست

استفاده از تجهيزات و اتصالات بي كيفيت

خرابي ترمز چرخ داربست

لود بيش از حد بار بر روي داربست

عدم وجود بازرسی ایمنی

 

همچنین شرایط جوی غير آفتابي ممکن است باعث بروز حوادث داربست شود. در صورت عدم رعایت نکات ایمنی توسط کارگران در استفاده از داربست خصوصا كار بر روي آن در هوای نامناسب مانند بارش باران و یا باد شدید ، شرایط ناامني ایجاد می شود.

براساس اداره ایمنی و بهداشت شغلی يا OSHA، در كشور آمريكا بيش از دو میلیون و سيصد هزار کارگر به صورت سالانه روی داربست فلزي به طور مکرر کار می کنند. محافظت از این کارگران در برابر حوادث داربست ، از 4500 زخمی و 50 مرگ و میر در سال جلوگیری می کند. اداره ایمنی و بهداشت شغلی آمريكا كه بخشی از وزارت کار ایالات متحده است و با اجرای استانداردهای ایمنی و تأمین منابع لازم برای آموزش کارفرمایان و کارگران متهم به ارتقاء شرایط کار ایمن است. در صورت اجرا و رعایت استانداردهای ایمنی اداره ايمني و بهداشت شغلي آمريكا، بسیاری از حوادث شامل سقوط داربست قابل پیشگیری نیست.

حوادث ناشی از سقوط داربست معمولاً جدی است و ممکن است شامل استخوانهای شکسته ، آسیب دیدگی سر و یا مغز ، فلج ، آسیب های نخاعی و حتی مرگ باشد. قربانیان حوادث ساختمانی ناشی از سقوط داربست که دچار آسیب دیدگی شده اند ، معمولاً راهی طولانی برای بهبود جسمی و مالی دارند، از جمله هزینه های قابل توجه و مداوم پزشکی ، ناتوانی موقت یا دائمی و از دست دادن درآمد. از آنجا که استفاده از شیوه های ایمنی می تواند مانع از اکثر قریب به اتفاق حوادث ساخت و ساز داربست شود ، کارفرمایانی که به طور صحیح از استانداردهای OSHA پیروی نمی کنند با سهل انگاری رفتار می کنند.

 

 

ساعت شروع کاری سامانه کلیک پول از ساعت 8 صبح می باشد

نام کاربری {{mobile}} برای شما ساخته شد

خطا در برقراری ارتباط با سرور کلیک پول

این شماره موبایل عضو سیستم نیست

لطفا شماره موبایل خود را به صورت صحیح وارد نمائید

این صفحه برای {{disabledXdayFromToday}} روز برای این گوشی یا رایانه غیر فعال است

ظرفیت این صفحه کلا برای این مرورگر تمام شده است. از مرورگر (یا گوشی) دیگری استفاده کنید

لطفا {{disabledXdayFromToday}} روز دیگر همینجا مراجعه کنید

یا از گوشی یا رایانه دیگری استفاده کنید

ظرفیت این صفحه برای شما تمام شد.
اگر قصد دارید غلطهای بیشتری پیدا کنید:
1- از گوشی یا رایانه یا مرورگر دیگری استفاده کنید
2- یا صفحه لیست کارهای امروز شما با این مرورگر را مشاهده کنید

صفحه ی جاری ، معتبر نیست.

لطفا سایتی که در پیام به شما اعلام کرده ایم را باز کنید

تعداد {{missplellingsCount}} غلط املایی در این صفحه وجود دارد.روی آنها کلیک کنید

برای استفاده از این ابزار باید عبارت را در سایت google.com جستجو کنید.

موجودی کیف پول شما {{userBilling}} تومان : دریافت کنید

نام : {{user.userMeta.nickname[0]}}
شبا : {{user.userMeta.bankCardNumber[0]}}
واتس آپ شما: {{user.userMeta.whatsapp[0]}}

شما درخواست وجه کرده اید.واریزها سه شنبه یا پنج شنبه هر هفته انجام می شود. شما درخواست شارژ کرده اید.واریز شارژها سه شنبه یا پنج شنبه هر هفته انجام می شود شما درخواست وجه کرده بودید ، به حسابتان واریز کردیم شما درخواست شارژ کرده بودید ، خط شما را شارژ کردیم آخرین درخواست وجه شما توسط مدیر کنسل شده است.احتمالا شرایط پرداخت را نداشته اید آخرین درخواست وجه شما توسط خودتان لغو شده است. شما هنوز درخواستی ثبت نکرده اید

این صفحه جزء لیست کارهای روزانه شما نیست
لطفا صفحه لیست کارهای روزانه خود را مشاهده کنید.

دقت کنید : دقیقا همان سایتی را باز کنید که از شما خواسته شده.

بودجه روزانه این صفحه توسط شما یا بقیه جستجوگران تمام شد

خروج و ورود مجدد مجاز نمی باشد.این صفحه ، به مدت یک ساعت برای شما قفل شد.

از این پس غلط دوم به کیف پول شما اضافه نمی شود. اطلاعات بیشتر را اینجا ببینید

آیا تایید می کنید که غلط املایی دوم یه کیف پولتان اضافه نشود؟

لیست کارهایی که امروز و با این مرورگر باید انجام دهید در لینک زیر وجود دارد

لیست کارهای امروز شما با این مرورگر